mag. Karin Bojc

»Nič ni tako močno kot nežnost in nič ni tako nežno kot resnična moč.« 

 

Življenje me je že zgodaj v mladosti postavilo pred izzive, ki so me začeli pripravljati na to, kar delam danes. Začela sem z delom na sebi, na svoji osebni rasti ter raziskovati področje odnosov, težav v odnosih ter razloge zanje. Že takrat sem si želela drugim ljudem olajšati to pot med čermi in se zato podala na poglobljeno raziskovanje.

 

Sem magistrica znanosti na področju socialne pedagogike. Velik del izobraževanja, usposabljanja, raziskovanja in razvoja sem posvetila področju terapevtskih in drugih aktivnosti s konji. Za to me je najprej navdušila moja lastna pot samospoznavanja, celjenja in rasti ob Luku (čudovitemu bitju na levi fotografiji :), nato znanstveno raziskovanje terapevtskih aktivnosti s konji in vedno znova rezultati psihosocialnega, terapevtskega in coaching dela (ob podpori konj).

Klic s televizije s povabilom k ustvarjanju vsebine o mojem delu pa je bil prvi korak k nastanku kratkega prispevka o terapevtskih aktivnostih s konji. Vabljeni k ogledu! :)

Več o moji poti

Delovne izkušnje sem pridobivala kot terapevtka s konji v Mladinskem klimatskem zdravilišču Rakitna. V Vzgojnem zavodu Višnja Gora sem v intenzivni enoti delala z mladimi, ki so potrebovali obravnavo na področju čustvenih in vedenjskih težav, težav v odnosih, odvisnosti in drugih težav ter delala z njihovimi starši, z namenom krepitve starševskih kompetenc.

Kot višja psihosocialna svetovalka Javnega zavoda Mladi zmaji in Mreže 20 mladinskih centrov Ljubljana pa sem poleg razvijanja in izvajanja programa psihosocialnega svetovanja mladostnikom ter nudenja strokovne podpore mladinskim delavcem pri delu z mladimi, bila vodja organizacijske ekipe dvodnevne mednarodne konference na temo duševnega zdravja mladih, organizirala in izvajala izobraževanja iz psihosocialnih področij na konferenci ter za strokovne delavce Mreže mladinskih centrov Ljubljana, vodila intervizije za strokovne delavce in supervizije za zunanje izvajalce ter sodelovala na projektih in v mrežah z drugimi deležniki na področju duševnega zdravja. Tudi v sklopu tega dela sem nekaj vsebin pripravila ob podpori konj. Organizirala in izvedla sem izobraževanje ob podpori konj na temo psihohigiene, komunikacije in postavljanja meja ter poletni tabor s konji, s poudarkom na krepitvi duševnega zdravja mladih.

Kot samozaposlena pa sem v petih letih delovanja zasnovala precej programov, ki ste jih lahko spremljali na prejšnji spletni strani in katere najdete v ponudbi na tej strani (gumb spodaj vas preusmeri na ponudbo). Precej zapisov o mojem delu pa lahko najdete na FB strani Lukasi (kamor lahko pokukate, če kliknete na FB ikono pod tem tekstom). Med drugim sem v sodelovanju s Pedagoško fakulteto prijavila in izvedla projekt, usmerjen v razvoj terapevtskega dela z družinami ob podpori konj, na Univerzi Sigmunda Freuda sem predavala na temo Psihoterapija in konji ter napisala 40 člankov v okvirih socialne pedagogike in terapevtskih ter drugih aktivnosti s konji.

Alenka in Andrej Havle

Sva Alenka in Andrej, partnerja tako v družinskem življenju, kot na poklicnem področju, saj sva oba fizioterapevta. Oba sva se specializirala za terapijo s pomočjo konj – hipoterapijo.  Ker naju delo s konji povezuje in veseli, sva si s pomočjo družine ustvarila majhno kmetijo, kjer trenutno sobiva 6 konj, ovce, race, kokoši in psička Sila.  Skozi leta sva najine konje usposobila za terapevtsko delo. K sodelovanju v njenih programih naju je povabila Karin Bojc. Sčasoma smo združili najin JaHavBi, terapevtski center in sonaravno kmetijo z njenimi Lukasi programi: aktivnosti s konji za družine, team buildinge s konji in ostale aktivnosti s konji, ki  jih je ustvarila in katerih izvajalka je Karin ter jih vidite pod njenimi programi.

Ker nama je konj enakovredni partner pri terapijah, nama je zelo pomembno, da se dobro počuti. Zato vseskozi iščeva, kako čim bolje poskrbeti za njih. Tako sva zgradila aktiven hlev po načelu »paddock paradise - rajskega izpusta«, kjer konji bivajo v čredi, imajo možnost izbire gibanja, počitka, hranjenja, igre ter utrjevanja odnosov v čredi, 24 ur na dan.

Posebnost našega terapevtskega centra je tudi v tem, da poleg nudenja kakovostnih in strokovnih terapij ter kakovostni oskrbi konj, nudimo prijetno okolje za starše in sorojence, ki v času terapij izkoristijo čas zase, za sprehod, ogled živali ali pa si privoščijo kavico.

ANDREJ HAVLE, dipl.fizioterapevt, hipoterapevt

Na področju fizioterapije sem aktiven že več kot 15 let. Dalj časa sem bi zaposlen v CIRIUS Kamnik, kot fizioterapevt in hipoterapevt. Moja največja strast je ravno hipoterapija, kjer v fizioterapijo poleg konja vključujem tudi naravo in vse kar kmetija ponuja, za bolj pestro, dinamično in zabavno delo.

Sem gonilna sila terapevtskega centra za inovacije in nadgradnjo bivanja konjev.

ALENKA HAVLE, dipl. fizioterapevtka, hipoterapevtka, miofascialna terapevtka in access consciousness terapevtka

Na svojem strokovnem področju sem aktivna že preko 15 let. V preteklem obdobju sem delala z otroki in mladostniki s posebnimi potrebami v CUDV Draga, kjer sem pridobila neprecenljive izkušnje kot fizioterapevtka in hipoterapevtka.

Moj prispevek v našem terapevtskem centru poleg strokovnega dela in skrbi za živali je »sodelovanje« z zemljo na sonaravni način in vzgoja lastne zelenjave in sadja.